Altın İşçilik Fiyatları Hesaplama

0
783 views

Altın konusu ve fiyatları son ayların en çok konuşulan konusu haline geldi. Özellikle de altın almak isteyenlerin sıklıkla sorduğu sorular arasında işçilik mevzusu yer almaktadır. Altındaki işçilik oranlarının nasıl hesaplandığını ve işçilikli altın mağdurları arasına giriş yapmak istemeyen kişilerin varlığı söz konusu olunca durum farklılaştı. İnsanlar da işçiliksiz altın araştırması yapıyorlar.

Altın İşçilik Fiyatları Hesaplama Nasıl Yapılır?

Altınların büyük bir kısmında işçilik olduğunu söyleyebiliriz. Gram altın küçük olduğundan ve aynı zamanda da az zahmet içeren bir altın modeli olarak karşımıza çıktığından dolayı en az maliyetle satılabilen altın grupları içerisinde ilk sırada karşımıza çıkıyor. İşçilik hesaplaması yapılırken de bu noktaya fazlası ile dikkat ediliyor.

Fabrikalar altınları piyasaya sürmeye devam ederken; hangi altında işçilik daha yüksekse, yani; insan gücü oranı daha fazlaysa ona satış esnasında daha fazla zarar ettiriyor. Böylece işçi gücünü satış zamanı geldiğinden altını saklayan ve yatırım yapan kişiden alıyorlar. Siz de az işçilikli altınlar alarak satım esnasında zarar etmeyebilirsiniz.

 

Beğenin Veya Paylaşın !

CEVAP VER