Altın Takı Fiyatları

0
86 views

Altın ismi ile bile yıllardır bir değer olarak bilinmiş ve birçok medeniyette para olarak ve ticaret yapılırken kullanılmış bir araçtır. Gün geçtikçe yükselen fiyatı ile hep güvenli bir liman ve yatırımcısı için güldüren bir yatırım aracı olarak bilinmektedir. Bu yüzden yastık altı tabiri ile bilinen eskilerin birikim yöntemlerinde hep başrolde olmuştur.

Altın Takı Fiyatları

Günümüzde altın yine iyi bir yatırım aracı olarak yerini korumakta. Görsek olarak düşünüldüğünde estetik duruşu, parlaklığı ve ihtişamı ile zenginliği çağrıştıran altın takılar kadınların takı olarak kullanımda ilk sıradaki tercihleridir. Bu sebeple birlerce çeşit ile kuyumcu vitrinlerini süsleyen takılar alıcılarını beklemekte. Alıcıların bütçelerine göre takıların fiyat aralıkları geniş bir yelpazededir. Bu aralıktaki etmenlerden bir tanesi altının içindeki alaşımlarına göre belirlenen ayar oranıdır.

En değerli altın 24 ayar olanıdır. İçinde en az alaşım bulunan ve en değerlisidir. İçindeki alaşım altının sertliğini artırdığından 24 ayar altın diğerlerine göre daha yumuşaktır. Doğadaki altın çok yumuşak olduğundan alaşım eklenmeden takı oluşması imkansızdır.

Beğenin Veya Paylaşın !

CEVAP VER