Çeyrek Altın Fiyatı Ne Oldu? 26.11.2016

0
94 views

Siyasi gündem ve para politikalarına göre değişin ekonomi piyasası altın pazarına da etki etmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar ve Türkiye gündemine etki eden konular Dolar kurunu da oldukça etkilemişti.

Yatırımcıların tedirgin olduğu bu dönemde yine altın en güvenilir liman olarak görüldü. Altın fiyatları geçtiğimiz günlerde hafif dalgalanmalar yaşasa da bugün itibari ile altın fiyatlarında düşüş yaşandığı görülmüştür.

Altının ons fiyatı ise, Asya piyasalarının doların olumlu etkisi ile değerlendiği görüşmüş ve 8 Şubat 2016′ dan bu yana en düşük seviyesinde oldu. Oranı ise 1.171  dolara şeklinde gerilemiş oldu. Bu seviyede devam eden piyasada  gelen tepki ile alımları ile birlikte dolar da 1.185 gibi bir rakamda dengelenmiş oldu.

Bugünün piyasasına baktığımızda altının gram fiyatı, doların yükselmesi hatta yeniden rekor kırması sebebi ile 132,3 liralara kadar çıktı. Bugün de saat 11.00 sıralarında bildirilen açıklamaya göre 131,5 lira şeklinde dengelendi.

ceyrek-altin

Her daim yatırımcıların tercih ettiği ziynet altınlar, piyasa göstergeleri ne olursa olsun bir numaralı tercih sebeplerindendir. Özellikle çeyrek altınlar hemen her alanda hem yatırım hem de hediye olarak oldukça sık kullanılmaktadır.

çeyrek altın fiyatları günlük
çeyrek altın fiyatları günlük

Türkiye’ de altın fiyatları en çok takip edilen piyasalardan biridi. Ons, gram, cumhuriyet, tam altınlar özellikle çeyrek altın fiyatları en çok takip edilen ve satın alınan altınlardır.

Altın piyasasının kalbinin attığı Kapalıçarşı’ da ise, çeyrek altın 216 lira, Cumhuriyet altını 882 liradan işlem görüyor.

Beğenin Veya Paylaşın !

CEVAP VER