Pırlanta ve Elmasların Kullanıldığı Takılar

0
45 views

Dünyanın en sert ve aynı zamanda da ışıltılı taşları arasında yer alan pırlantalar, elmaslar son derece hoşnut kalınan takı ürünleri arasında da  yer almaktadır. Alınan takılar bayanların hoş durmasını, asil duruş sergilemesini ya da ışıltısı ile dikkat çeken ürünlerden de biridir. Bu yüzden de pırlanta ve elmaslar takılarda tercih edilmektedir.

Pırlanta ve Elmasların Kullanıldığı Takıların Özellikleri Nelerdir?

  • Pırlanta ve elmaslar takılarda çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Elmaslar volkanik dağların oluşumları sonucunda ortaya çıkan ve herkesin dikkatini çeken en sert takı taşları arasındadır. Elmasların elmaslar kullanılarak kesilmesi sonucunda pırlanta kesim elmaslar oluşmaktadır. Ancak biz onlara sadece pırlanta adını vermekteyiz. Bu yüzden de ülkemizde sıklıkla pırlanta bilinmektedir.
  • Elmas pırlantalardan daha fazla öne çıkan ve değerli taşlar arasında yer alan bir taştır. Oysa evlilik tekliflerinde ya da farklı şekillerde pırlantalarda kullanılmaktadır.
  • Pırlanta ve elmasların kullanıldığı takılar çok farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Kimi zaman kolyelerde, bileziklerde kullanılırken; bazen set şeklinde sunulmaktadır.
Beğenin Veya Paylaşın !

CEVAP VER