Mart Ayının Doğum Taşı

0
35 views

Doğum aylarına göre taş seçimi aslında doğa ile özdeş olan bir bağlantıya sahiptir. Bu yüzden de ilkbahar mevsimine yaklaştığımız ya da o ay içerisinde bulunduğumuz zaman dilimleri dahilinde kullanılması gereken taşların sahip oldukları renkler de tıpkı doğanın renklerini temsil etmektedir. Mart ayının girişi ile birlikte artık yeşil taşlar daha fazla öne çıkmaya başlar.

Mart Ayının Doğum Taşı Nedir?

Mart ayının gelişi insanlar tarafından her ne kadar hala kış mevsiminin devam ettiğini gösterse de taşlar konusunda işlem bu şekilde ilerlemez. Mantıken Mart ayı demek bahar mevsiminin gelişini ifade ettiğinden dolayı, zümrüt taşının doğum taşı olduğunu belli etmektedir. Bu yüzden de doğum taşı zümrüttür, diyebiliriz.

Zümrüt taşı kendisine has duruşu ve aynı zamanda da özellikleriyle dikkat çekmektedir. Yemyeşil rengi ve asil duruşu ile karşımıza çıkan zümrüt taşı modelleri Mart ayı kapsamında daha sık bir şekilde göreceğimiz taşlardan olmaktadır. Bu yüzden de mart ayı içerisinde doğan kişilere zümrüt taşı verilmesi daha doğru olur.

Beğenin Veya Paylaşın !

CEVAP VER