Necef Nedir?

0
73 views

Son zamanların en fazla konuşulan ve yaş farkı göz etmeksizin her bayanın kullanmak istediği taşlar arasında yer alan Necef taşı özellikle İslam Medeniyeti açısından büyük bir öneme sahiptir. Sizler de gerek dini duygularınızla, gerekse de insana verdiği huzur ya da fiziksel sağlık kapsamında bu taşı kullanmak isterseniz; öncelikle Necef kelimesinin ne demek olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Necef Nedir?

Necef taşı ülkemizde bu adla bilinse de dünya kapsamında değişik adlarla anılmaktadır. Bazı yerlerde Kristal Kuvarsı, bazı yerlerde ise; Kaya Kristali şeklinde adı değişikliğe uğramaktadır. Irak’ta yer alan Necef şehri ile aynı adı taşıyan taş; İslamiyet açısından sürekli olarak geçmiş yıllardan beri kullanılan bir taştır.

İslamiyet açısından önemli olmasının sebebi; bu kelimenin dini kitaplarda adının geçmesidir. Üstelik anlamı da yazmaktadır. Yazan anlama göre; bu taşa bakmak; Kabe’ye bakarak seyretmek kadar sevaptır şeklinde belirtilmiştir. Cam gibi görünen bu taşın verdiği sağlık ve sevap hadislerle de desteklenince İslam dinini benimseyen ülkelerde sıkça tercih edilmesine yol açmıştır.

Beğenin Veya Paylaşın !

CEVAP VER