Atakamit Taşı Faydaları

0
56 views

Atakamit taşı çok nadir olarak bulunan değerli bir taştır. Henüz keşfedileli çok olmadığı için tam olarak kesin faydaları bilinmese de yeni yeni birçok özelliği anlaşılmaya başlanmıştır. Çok kırılgan bir taş olduğu için takı olarak kullanılması zor olsa da evimizde aksesuar olarak ya da kırılmayacak başka şekillerde kullanılabilir.  Koyu yeşil ya da koyu turkuaz renklerde bulunan atakamit taşı Şili, Meksika gibi bazı ülkelerden çıkartılır.

Atakamit Taşı Faydaları

Bilinen en yaygın kullanım alanları arasında meditasyon sırasında kullanılması ve üçüncü göz çakrası ile doğru orantılı olarak çalıştığı düşünülmektedir. Daha çok duygusal tedaviler için kullanılan atakamit taşı sevgi duygusunu uyandırmak ya da korku duygusunu azaltmak ve dindirmek için kullanılmaktadır. Henüz yeni bulunmuş olmasına rağmen çokça aranılan ve sevilen bir taş olan atakamit taşının daha birçok bilinmeyen faydası var gibi görünüyor.

Çok eski yıllardan beri tedavi amaçlı kullanılan doğal taşlarda olduğu gibi, atakamit taşını da kullanmadan önce hangi amaç ile kullanıyor iseniz öncelikle kendiniz fayda göreceğinize inanmalısınız.

Beğenin Veya Paylaşın !

CEVAP VER