Alyans ve Tektaş Takmak

0
80 views

Alyans ve tektaş takmak diğer takıların aksine çok daha özel anlamlara sahip olan yüzüklerdir. Evliliğin aslında çiftlerin birbirine bağlılığını sembolüdür alyanslar ve tek taş yüzükler. İkisi de aynı anda kullanılabileceği gibi tak tak kullanma gibi farklı seçenekleri de vardır. İkisini bir arada kullanırken ise doğru olan sol elin yüzük parmağında ikisini de birlikte kullanmaktır. Bir diğer önemli konu ise eğer birlikte kullanacak iseniz tarz olarak birbirine uyumlu ve renk olarak uyacak modelleri tercih etmelisiniz.

Alyans ve Tektaş Takmak

Tek taş yüzükler daha çok evlilik tekliflerinin bir vazgeçilmezi haline gelmiştir, alyanslar ise daha sonra takılan söz ya da nişanda kullanılan yüzüklerdir. Unutulmaması gereken nokta ise evlilikten önce ikisi de sağ ele takılmalı, evlendikten sonra da sol elin yüzük parmağına takılmalıdır. Ayrıca seçim yapacağınız alyansın altın ya da gümüş olmasına karar verirken aynı zamanda beğendiğiniz tektaş modelini de göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Çok kesin bir kural olmasa da tek taş ve alyansın ayrı parmaklara ya da farklı ellere takılması çok alışılagelmiş bir durum değildir.

 

Beğenin Veya Paylaşın !

CEVAP VER